Жіночі презервативи (фемідоми) — засоби бар'єрної контрацепції, схожі на чоловічі кондоми. Виконують ті ж функції захисту від незапланованої вагітності та захворювань, що передаються статевим шляхом. Вони пропонують жінкам повний контроль над контрацепцією. І хоча фемідоми не надають 100% захисту від вагітності та інфекцій, вони можуть суттєво знизити ризик їх виникнення. Ефективність контрацептивів залежить від використання. З ними жінки не залежать від бажання чоловіка здійснити безпечний статевий акт.

 

Жіночі презервативи — ковпачки, які виробляють із латексу чи поліуретану. За конструкцією це тонка пластикова або поліуретанова оболонка із закритим кінцем та відкритим кільцем на іншому кінці. Вони мають форму циліндра. Фемідоми вставляють у піхву перед статевим актом.

 

Ковпачки створюють бар'єр між партнерами, запобігаючи контакту насіння, сперматозоїдів і бактерій зі слизовою оболонкою піхви. Таким чином вони запобігають передачі інфекцій і настання незапланованої вагітності.

 

Плюси та мінуси жіночих презервативів

 

Щоб купити фемідом, не потрібний рецепт лікаря. Він не впливає на гормональний баланс організму, а його можна використовувати під час менструації. Ковпачки є корисним доповненням до інших методів запобігання вагітності та захисту від інфекцій.

 

Жіночі презервативи мають кілька недоліків. Один полягає в тому, що жіночі ковпачки не так просто купити, як звичні чоловічі контрацептиви. Вони дорожчі за звичайні презервативи і підходять не для всіх. Вартість варіюється в залежності від бренду та місця покупки. З першого разу не кожна вдасться правильно встановити фемідом. Потрібна практика для правильного запровадження.

 

Отже мало купити жіночі презервативи, потрібно ще правильно ввести його. Для цього потрібно ретельно вимити руки, акуратно розірвати упаковку, розкрити презерватив і переконатися, що він не пошкоджений. Потім слід затиснути одне з кілець та акуратно вставити презерватив глибоко у піхву. Друге кільце залишають зовні. Після завершення сексуального акту презерватив акуратно видаляють та утилізують.

 

У деяких жінок може виникати алергічна реакція на матеріали, з яких виготовлені презервативи жіночі (латекс або поліуретан). У такому випадку слід вибирати альтернативні методи контрацепції або використовувати презервативи з інших матеріалів.

Не рекомендується використовувати ковпачки жінкам із пошкодженнями піхви, ранами, виразками чи запаленнями.

 

Це може збільшити ризик подразнення та посилити стан. Утруднити правильне розміщення жіночого презервативу та зменшити його ефективність можуть деякі аномалії піхви (наприклад, вузька або незвичайна форма). Через особливості конструкції деякі дами можуть відчувати дискомфорт або болючі відчуття під час використання жіночих презервативів. Щоб навчитися правильно вводити ковпачок, варто звернутися до лікаря за консультацією.

 

Для жіночих презервативів діють самі правила експлуатації, що й чоловічих. Не можна використовувати один контрацептив повторно. Перед використанням слід уважно прочитати інструкцію. Заборонено вводити його, якщо упаковка пошкоджена. З появою дискомфорту слід припинити використання ковпачка та звернутися до лікаря.

 

Вибираємо фемідом: головні правила

 

Щоб вибрати жіночий презерватив, слід приділити час визначення розміру, матеріалу, бренду, характеристик. Важливо вибрати той, що ідеально підходить. Вибираючи жіночі презервативи, відгуки на які багато в чому залежать від досвіду використання ковпачків, слід звернути увагу на декілька аспектів:

  1. Матеріал – латекс або поліуретан. Перші найпоширеніші і коштують дешевше, але можуть викликати алергічні реакції. Поліуретанові презервативи тонші, міцніші і менш схильні викликати алергію, але вони зазвичай дорожчі.

  2. Мастило — в деяких жіночих презервативах воно є, в інших — ні. У другому випадку потрібно використовувати додатковий лубрикант. Бажано використовувати тільки водні мастила, оскільки масляні мастила можуть пошкодити латекс.

  3. Розмір. Інформацію про розміри можна знайти на упаковці презервативу або на сайті виробника. Якщо немає впевненості в тому, який саме потрібний, лікар допоможе підібрати оптимальний.

 

Жіночі презервативи виготовляють численні бренди. Перед покупкою варто ознайомитись з відгуками про виробників. Щоб знайти найвигідніший за ціною варіант, краще порівняти ціни в різних інтернет-магазинах та аптеках. Лікар чи фармацевт допоможе вибрати відповідний виріб. Зберігають жіночі презервативи у прохолодному, темному та сухому місці. Щоб не пошкодити їх, краще не тримати їх у гаманці чи кишені.