Рідкий презерватив – це альтернатива традиційним латексним чи поліуретановим контрацептивам. Це спрей або гель, який наноситься на статевий член (піхву) перед статевим актом. Після нанесення спрей застигає, утворюючи тонку захисну плівку. Він створює надійний бар'єр між статевими органами партнерів, так само, як і звичайні презервативи, Унікальність засобу полягає в тому, що воно застосовується у рідкому стані та твердне у процесі.

 

Рідкі презервативи: за та проти

 

Творцем цієї інновації вважається німець Ян Вінсент Краузе. З початку 2000-х він був популяризатором бар'єрної контрацепції, допомагаючи тисячам користувачів у доборі потрібного розміру контрацептиву. Через деякий час він надихнувся принципом роботи автомийки, створивши презерватив-аерозоль з рідкого латексу. На створення інновації у нього пішло кілька років, а тому перші подібні кошти випустили на ринок у 2010-х. Однак перші презервативи у спреї досить довго утворювали захисну плівку. Потрібно було дві-три хвилини на те, щоб плівка застигла, що могло знизити градус збудження партнерів. На щастя, згодом склад був успішно модернізований.

 

Рідкі кондоми завоювали власну аудиторію шанувальників, проте все ще не набули масового поширення. Відносно недавно у продаж в Китаї надійшли перші рідкі (криптоморфічні) презервативи. Вони універсальні і можуть використовуватися як жінками, так і чоловіками. Рідкий жіночий презерватив створює усередині піхви фізичну мембрану (чоловіки наносять його на поверхню статевого члена). Він надає змащувальний ефект, береже від вагітності та інфекцій, що передаються статевим шляхом.

 

Творці стверджують, що спрей-презервативи мають антибактеріальні властивості, завдяки чому захищають від збудників статевих інфекцій, допомагає підтримувати гігієну статевих органів та навіть підходить для щоденного використання.

 

Презервативи у спреї не вимагають підбору розміру. Рідкий кондом набуває потрібної форми, а щільність матеріалу можна варіювати в індивідуальному порядку нашаруванням засобу. Він не займає багато місця в кишені і швидко висихає на поверхні тіла. Після завершення статевого акту його досить стягнути з члена як звичайний контрацептив латексу.

 

Інші переваги рідких презервативів:

  • зручніше традиційних латексних - їх не потрібно знімати та надягати;

  • міцніше - не зісковзують і не рвуться, витримують інтенсивні навантаження без ушкодження захисного шару;

  • повний спектр відчуттів - вони не знижують чутливість під час проникнення та ласок, а навіть вносять нові відчуття у статеве життя;

  • тривалий термін служби - не псуються з часом;

  • гіпоалергенні – не викликають алергічні реакції (крім підвищеної чутливості до компонентів спрею);

  • не мають неприємного гумового запаху;

  • бувають різних кольорів та смаків;

  • веганський продукт - не містять продуктів тваринного походження.

 

Презервативи у спреї практично не відчуваються на тілі, проте вони все ще залишаються лише альтернативним джерелом бар'єрного захисту. Незважаючи на всі очевидні переваги, купити рідкий презерватив непросто не через дорожнечу, а через недостатню поширеність. Однак і ціна теж має значення: рідкі дорожчі за звичні латексні. Перед використанням такого засобу необхідно ознайомитись з інструкцією виробника.

 

Рідкі презервативи все ще перебувають у стадії розробки та їхня ефективність ще не повністю вивчена. Але вже існуючі дослідження показали, що вони поступаються традиційним бар'єрним ефективністю. Рідкі не так надійно захищають від ІПСШ та вагітності, ніж латексні.

 

Запобіжні заходи

 

Перед використанням рідкого презервативу важливо ознайомитися з протипоказаннями і проконсультуватися з лікарем. Це допоможе убезпечити себе та партнера від непередбачуваних наслідків. Справа в тому, що рідкий презерватив може викликати:

  • алергічні реакції на компоненти складу, наприклад, ароматизатори, барвники чи консерванти;

  • відчувати дискомфорт чи подразнення при контакті з уретрою чи чутливою шкірою;

  • посилення перебігу інфекцій та захворювань шкіри, викликати ускладнення.

 

Всі протипоказання є загальними і можуть змінюватись в залежності від індивідуальних особливостей організму. Так, деякі інтимні мастила або лубриканти можуть бути несумісними з рідким презервативом, що може знизити ефективність засобу. Вибираючи цей спосіб контрацепції, слід пам'ятати, що рідкі презервативи все ще перебувають у стадії розробки та їх ефективність ще не повністю вивчена, а тому варто випробовувати новинку з обережністю. Найкраще перед використанням спрею в парі з іншими засобами проконсультуватися з лікарем або фармацевтом.