З моменту появи та масового виробництва навколо презервативів зростає кількість міфів, кожен із яких пов'язаний з недостатньою інформованістю користувачів. Фейкові факти можуть призвести до неправильного використання кондомів або повної відмови від застосування, а це у свою чергу загрожує зростанням кількості заражень статевими інфекціями та випадків небажаної вагітності.

 

Міф 1: Кондоми недостатньо надійні.

Факт: Якщо слідувати інструкції, кондоми захищають від небажаної вагітності у 98% та запобігають передачі ЗПСШ у 80% випадків. Дослідження доводять, що під час вагінального проникнення кондоми рвуться лише у 2% випадків.

 

Презервативи відмінно захищають від багатьох статевих інфекцій, але їхня дія не поширюється на вірус папіломи людини (ВПЛ) та герпес. Сучасні презервативи із міцного латексу дуже надійні: вони не рвуться навіть під час інтенсивних фрикцій.

 

Міф 2: У презервативів немає терміну придатності і їх можна зберігати вічно.

Факт: Презервативи мають термін придатності, який зазвичай становить 5 років. Зберігати їх слід у прохолодному, темному та сухому місці. Якщо термін придатності виробу в нормі, можна довіряти презервативам і використовувати їх для чуттєвих експериментів. Використання кондомів з терміном придатності, що минув, може призвести до зниження ефективності контрацепції.

 

Міф 3. Презерватив не можна використовувати з лубрикантами.

Факт: Деякі лубриканти можуть пошкодити презерватив. Потрібно уважно вивчати інструкцію до контрацептивів, перш ніж вводити мастила у свій сексуальний досвід. Цілком безпечні і нешкідливі водні лубриканти. Мастила на масляній основі можуть пошкодити латекс, тому їх використовувати не рекомендується.

 

Міф 4. Презервативи найкраще зберігати в гаманці, але можна будь-де.


 

Факт: Зберігати презервативи слід у прохолодному, темному та сухому місці, далеко від джерел тепла та прямих сонячних променів. Гаманець - не найкраще місце, оскільки в ньому може пошкодитися тонка упаковка. На щастя, виробники більшості бар'єрних контрацептивів враховують цей нюанс, тому захищають упаковку від випадкового розтину.

 

Міф 5. Два презервативи надійніші, ніж один.

Факт: Використання двох презервативів одночасно не збільшує, а швидше зменшує захист. Це збільшує ризик розриву одного з них або сповзання засобу захисту під час інтенсивних фрикцій. Щоб забезпечити собі максимум захисту, краще правильно підібрати розмір кондому, зберігати його за потрібної температури і не використовувати після закінчення терміну придатності.

 

Міф 6. Секс із презервативом гірший, ніж без нього.

Факт: Сучасні презервативи із тонкого латексу практично не відчуваються під час статевого акту. Вони не знижують чутливість та задоволення від чуттєвих ласок. Виняток становлять кондоми з лідокаїном, які розроблені спеціально для продовження сексуальної активності та зниження хворобливих відчуттів під час анального сексу.

 

Довгий час вважалося, що використання презервативів потребує надто багато часу чи руйнує атмосферу інтимності. Однак сучасні кондоми відкриваються та розкочують по всій довжині пеніса одним рухом.

 

Будь-який дискомфорт пов'язаний із неправильним розміром виробу або неправильним його використанням. Якщо контрацептиви знижують якість сексуального життя, слід підібрати більш тонкі вироби або спробувати кондом з силікону або поліуретану). Ультратонкі презервативи зберігають відчуття партнерів та дозволяють їм переживати чуттєвий досвід під час близькості.

 

Міф 7. Презервативи підходять лише для вагінального сексу.

Факт: Презервативи можна використовувати у всіх видах ексуальної активності, достатньо лише правильно підібрати тип кондому, щоб він ефективно захищав. Для орального та анального сексу слід купувати різні контрацептиви: ультратонкі для одного та з лідокаїном для іншого вид проникнення.

 

Міф 8. Презервативи можуть спричинити алергію.

Факт: Презервативи можуть викликати алергію лише у тих, хто до неї схильний.

Однак алергія на латекс трапляється рідко. Якщо ви підозрюєте алергію, використовуйте презервативи з інших матеріалів, наприклад, поліуретану.

 

Міф 9. Презервативи можна використовувати кілька разів.

Факт: Це вкрай небезпечна помилка. Кожен кондом можна використовувати лише один раз. При зміні типу проникнення потрібно використовувати новий контрацептив. Повторне використання може значно знизити захисні властивості презервативу.

 

Як показує практика, міфи про безпечний секс та використання презервативів обумовлені лише тим, що люди недостатньо поінформовані про ефективність бар'єрної контрацепції. Реклама та соціальні мережі можуть вводити в оману. Однак на будь-які питання щодо прав контрацепції зможе дати відповіді лікар-гінеколог або андролог.